• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

DERNEĞİMİZ BANKA HESAP NUMARALARI

                   DERNEK YILLIK ÖDENTİSİ : 25 TL                                                    SANDIK BİRİKİM FONU AYLIK ÖDENTİSİ : 50 TL

DERNEK HESABI :TC ZİRAAT BANKASI 64431512-5005   1402-Pozcu şubesi Mersin  İBAN :TR97 0001 00140264 4315 1250 05SANDIK HESABI :TC ZİRAAT BANKASI 64431512-5006   1402-Pozcu şubesi  Mersin  İBAN :TR70 0001 00140264 4315 1250 06
 

    AİDAT VE BAĞIŞLARINIZ

SEVGİLİ OKULDAŞLARIMIZ;
DERNEĞİMİZİN BÜNYESİNDE KURULMUŞ BULUNAN YARDIMLAŞMA SANDIĞIMIZDA
14 ÜYEMİZ VAR VE TOPLAM 38.000 TL BİRİKİMİMİZ BULUNMAKTADIR.
BİZLER BİRİKİMİZ KARŞILIĞINDA
ALDIĞIMIZ BORÇ PARALARI FAİZSİZ OLARAK GERİ ÖDEMEKTEYİZ.
SADECE % 2 BAĞIŞ YAPMAKTAYIZ. BU DA SANDIĞIMIZIN GELİRİNİN ARTMASI İÇİNDİR.            
SİZLERİ DE HEM BİRİKİM YAPMAK,
HEM DE FAİZSİZ BORÇ PARA ALMAK İÇİN SANDIĞIMIZA ÜYE OLMAYA BEKLİYORUZ. 
Üyelik Girişi
OKULDAŞLARIMIZ NERELERDE
BAL
 
  
 
 ALİ TÜRKOĞLU
 0533 7257144
          MERSİN
aliturkoglubalci@gmail.com
 
Gerçek BAL yemek
isterseniz 
Okuldaşlarımızdan 
Ali Türkoğlu'nun
 Ballarından
alınız. 
PETEK BAL:1 Kg:45 TL
SÜZME BAL:1KG:35 TL
 TOPTAN 1 TENEKE BAL :
650 TL OLARAK VERİLECEKTİR...  

BALIMIZ GARANTİLİDİR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret323697
İNOX ÇELİK KAPILARI

 
 
  
 
 
  
 
 
 

 BURADA

HER GÜN

YAYIMLANACAK

REKLAMLARINIZA 

2014 YILI İÇİN

100(Yüz)TL.

ÜCRET

ALINACAKTIR

 

ümit güler

ümit güler
umutmak96@hotmail.com
ANILARIMDAN ARTAN'LAR
09/12/2017
 
Gündüz Artan'lar o sabah beni kahvaltıya bekliyorlardı. Günlerden Cumartesi idi. İçimdeki heyecanla yatakhaneden çıktım. Okulumuzun, ağaçlarla dolu, adeta bir koruyu andıran bahçesinin içinden geçip, çıkış kapısına varabilmem için tahmini 250 - 300 metrelik mesafeyi yürümem gerekiyordu. Hevesle yola koyuldum. İdari bina olarak kullanılan, 1800'lü yıllardan kalma köşkün önüne geldiğimde yolu yarılamıştım. Köşk solumdaydı. Her Pazartesi ve cuma bu dörtgen alanda istiklal marşı törenine katılır, ardından dostluk şarkısını söylerdik. Sağımda ise, o çok sevdiğimiz yuvarlak süs havuzu ve etrafında beyaza boyalı ferforje masalar, sandalyeler vardı. Bahçe, koyu mor renkte çiçek açan hercai menekşeler, renk renk güller ile kaplıydı. Başımızda kavak yellerinin estiği o yıllarda, işte tam da burada arkadaşlarımla tatlı tatlı sohbetler ederdik. Buca Eğitim Enstitülü olmanın İzmir gibi güzel bir şehirde yaşamanın mutluluğunu içimde duya duya kapıya doğru yürürken, danışmadaki görevli abiye de bir "günaydın" dedim.
Kahvaltıya davetli olmasaydım, kapının hemen yanındaki tostçudan sucuklu alır, yolun karşısına geçer, doğruca Göksu çay bahçesine giderdim. Ancak, Artan'ların evine gitmek için heykele doğru yürümem gerekiyordu. Oturdukları sokağa girmem on dakikamı bile almamıştı. Üç katlı evin ikinci katına çıkıp zile bastığımda, kapıyı Fethiye teyze açtı. Özlem duygusuyla birbirimize sarıldık. Gündüz Artan da içtenlikle hoş geldin dedi. Fethiye teyzeyi çocukluğumdan beri tanırdım. Annemin enstitüden arkadaşı idi. Tatlı dille, güler yüzle karşılandığım bu evde iki çocuklu Artan ailesinin güzel enerjisi bana da geçmişti.
Gündüz Artan, öğretmendi. Askerliğini yapmak için Mersin'e ilk gelişinde, Fethiye teyzelerin oturduğu mahallede kendine bir ev kiralamıştı. "Ben Mersinliyim diyen herkes Mersinlidir." Diyecek kadar da Mersinliydi.
Misafirliğimin sonuna doğru ayrılma vaktim de geliyordu. Evin kızı Sibel, "Abla, beden eğitimi dersinden yakında uygulamalı sınav olacağız. Öğretmenimiz düz-ters takla atma ve el baş amudu yapmamızı isteyecek. Beni çalıştırır mısın?" dedi. İyi olacak hastanın ayağına doktor gelmişti. Çalıştık. Biraz amut da sıkıntısı vardı. Tekniğini öğrettiğimde gözünde büyüttüğü kadar da zor olmadığını anladı.
Hava kararmadan okula döndüm. Benim evim burasıydı. Üç yıl boyunca arkadaşlarım, ailem olmuştu. Birbirimizin dertleriyle dertlenmiş, sevinçlere ortak olmuştuk. Yeri gelmiş birbirimizden, ödünç kıyafetler almış, yeri gelmiş birbirimizden ödünç para istemiştik. Ranzalarda yatmış, gecemizi gündüzümüzü birlikte geçirmiştik ama her şey de bu kadar pembe değildi belki. Yatılı okulda okumak, gurbette olmak zordu. Çok zor...
Ertesi gün, yine sabah saatlerinde beni meraklandıran, sevindiren bir haber aldım arkadaşımdan. O sırada günlük işlerimle meşguldüm. Arkadaşım, "Ziyaretçin gelmiş. Biraz önce anons ettiler. Duymadın mı?" diye sorduğunda "Duymadım Neredeymiş?" dedim. O da bilmediğini danışmadan beklendiğimi söyledi. Muhakkak memleketten biri gelmiştir, bana sürpriz yapmak için de geleceğini haber vermemiştir düşüncesiyle o bildiğiniz yolu uçarak koştum. Danışmaya vardığımda görevli abi, böyle bir anons yapmadığını ziyaretçimin de olmadığını söylediğinde, gözümden yaşlar boşanıverdi. Kalbim kırılmıştı, ancak çok genç olmama rağmen kavganın kazananının olmadığını her iki tarafın da az veya çok yaralar aldığını biliyordum. Şimdi ise bir ömürden geliyorum. Sadece sevgi diyorum, sadece sevgi yaraları iyileştiriyor.
Aradan kırk yıla yakın bir zaman geçti. Gündüz Artan'ların Mersin Mihrican yaylasındaki evlerine gittim. Zillerine bastığımda, kapıyı yine Fethiye teyze açtı. Yine özlem duygusuyla birbirimize sarıldık. Ne yazık ki içtenlikle hoş geldin diyen Gündüz Artan artık yoktu. Ne Fethiye teyzeye ben bir şey söyleyebildim, ne de o bana bir şey diyebildi... Paylaş | | Yorum Yaz
258 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

FENER - 17/01/2018
Seksen Beş Yaşındaki Annem Bu Yazısını Beş Yıl Önce Kaleme Almış...
BEDENCİ - 23/03/2017
Kaça bölünürsen bölün, insan neyi severse, neyi yapmak isterse her şeye yetişiyor. Hayat problem çözmek olsa da çözülüyor ve önünde sonunda hayaller gerçekleşiyor.
"HAYAL KURMAK GÜZELDİR..!" - 08/03/2017
Yoksa, "Hayal kurmak güzeldir." mi desek
İSTİKLAL - 11/08/2016
Artık tek başına kafisin. Dürüst, duyarlı oğlum diyorum.
KIRIKTARAK - 05/04/2016
Teşekkür edebiliyorsak hayata, kendimize, insanlara, bunun basit, direkt işe yarayan yolu sevgiden geçiyor.
ALTIN BİLEZİK - 03/02/2016
Laf anlatmak boşuna bir çabaydı o yıllarda, bunu yaşayan bilirdi...
TENEFFÜS - 03/07/2015
Ve işte öğretmenlik böyle bir şeydi
BULUŞTUK - 09/06/2015
Hatay' da buluşmak dileğiyle...
ÇOCUK GELİN - 11/04/2015
Büyüyünce anlıyorum; büyümeye fırsat bulamayanları, çocukluğunu yaşayamayanları.
 Devamı
Takvim
ATATÜRK

 ÖNDERİMİZ ATATÜRK

 ATATÜRK KÖŞEMİZ
İSTİKLAL MARŞI

GENÇLİĞE HİTABE
ANITKABİR
DEVRİMLERİ
İLKELERİ
HAYATI
RESİMLERİ

GÖÇER REKLAM

 

YARDIMLAŞMA SANDIĞI

 
YARDIMLAŞMA
 
SANDIĞI
 
SİZLERİ 
FAİZ
KISKACINDAN
KURTARIR.
 
DERNEĞİMİZİN
 
BÜNYESİNDE  
KURULAN
 
YARDIMLAŞMA 
SANDIĞINA 
ÜYE OL
 
SEN FAİZSİZ
KREDİ AL, 
BAŞKALARINA DA 
ÖNCÜLÜK ET..! 
 
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 11°
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.36725.3887
Euro6.07136.0956