• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

DERNEĞİMİZ BANKA HESAP NUMARALARI

                   DERNEK YILLIK ÖDENTİSİ : 60TL                                                    

DERNEK HESABI :TC ZİRAAT BANKASI 64431512-5005   1402-Pozcu şubesi Mersin  İBAN :TR97 0001 00140264 4315 1250 05 
Üyelik Girişi
OKULDAŞLARIMIZ NERELERDE
BAL
 
  
 
 ALİ TÜRKOĞLU
 0533 7257144
          MERSİN
aliturkoglubalci@gmail.com
 
Gerçek BAL yemek
isterseniz 
Okuldaşlarımızdan 
Ali Türkoğlu'nun
 Ballarından
alınız. 
PETEK BAL:1 Kg:45 TL
SÜZME BAL:1KG:35 TL
 TOPTAN 1 TENEKE BAL :
650 TL OLARAK VERİLECEKTİR...  

BALIMIZ GARANTİLİDİR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam64
Toplam Ziyaret382029
İNOX ÇELİK KAPILARI

 
 
  
 
 
  
 
 
 

 BURADA

HER GÜN

YAYIMLANACAK

REKLAMLARINIZA 

2014 YILI İÇİN

100(Yüz)TL.

ÜCRET

ALINACAKTIR

 

ÜMİT(EREN)GÜLER(75)


 1975 MEZUNUMUZ ÜMİT(EREN)GÜLER'DEN BİR ANI

 

VER ELİNİ ‘’…’’

Yıl 1971/1972 Tevfik Sırrı Gür Lisesi 1. Sınıf öğrencisi Ümit Eren. Çocukluk arkadaşı Emel Günel’le aynı sırayı paylaşıyor, okulunu seviyor ve mutlu. Aradan bir iki hafta geçiyor ve bir haber geliyor. ‘’Kahramanmaraş Yatılı Kız Öğretmen Okulu’nu kazandınız. ‘’ diye…

Ailede öğretmen çok. Annemin babası Murteza Soykal öğetmen, halalarım Leyüze Kozanoğlu, Zeynep Eren öğretmen, teyzem Ayşe Soykal öğretmen, dayılarım Şükrü ve Abdullah Soykal öğretmen, amcam Ahmet Eren öğretmen. Ailem benim de öğretmen olmam için istekli, bense kararsızım.

Emel’le ayrılışımız çok duygusal oluyor. Lisenin koridorunda ağlaya ağlaya vedalaşıyoruz ve ver elini Kahramanmaraş. Okul yatılı, aileden ilk ayrılış, gurbet, yatakhane, yemekhane, spor salonu, forma ilk gördüklerim...

Ve Sıdıka Kaymaz. Kahramanmaraşta’ki Mersinli arkadaşım, sınıf arkadaşım. Okula yavaş yavaş alışmaya başlıyoruz, öğretmenlerimize arkadaşlarmıza… Günler gelip geçerken ansızın Sıdıka’nın ailesi Kahramanmaraş’a geliyor ve Sıdıka’yı Mersin Öğretmen Okulu’na gündüzlü olarak kaydettirmek üzere götürüyor. Peşi sıra benim ailem de kaydımı alıp Mersin Öğretmen Okulu’na geçiş işlemlerini yaptırıyor. Ve 41 gün sonra Kahramanmaraş Öğretmen Okulu’ndan ayrılıyorum ve ver elini Mersin.

Gelelim sadede; bilgisine birikimine güvendiğim, fikirlerine değer verdiğim bir arkadaşım bana ‘’neden yazmıyorsun? Konuşman akıcı, tekrara düşmüyorsun, bir dene’’ dediğinde, kendi kendime sordum ve evet denemeliyim dedim.

İşte ilk yazım. Yazmak için de okumak gerekli. Yaklaşık iki yıldır eskiye göre daha çok kitap okuyor, bilgilendikçe kendimi daha iyi hissediyor ve hayata farklı bir pencereden baktığımı görüyorum.

Ve Mersin Öğretmen Okulu. Yine sevilen, bağlanılan... Okulda geçirdiğim bir iki aydan sonra kader ağlarını örmeye başlıyor.

Okulumuzun ön cephesinde okul binası ile deniz arasındaki beton yolda, teneffüste arkadaşlarımla gezerken omuzuma bir elin dokunduğunu hissedip geriye baktığımda Beden Eğitimi Öğretmeni Mesut Özer’in eli olduğunu gördüm(Bizim dersimize Himmet Bey girerdi.). ‘’Adın ne?’’ diye sordu. Ümit dedim. ‘’sen benim umudum olacaksın’’ dedi ve bana ilk antrenmanın gün ve saatini vererek spor salonuna davet etti. Çok şaşırmış, heyecanlanmış, biraz korkmuş, biraz sevinmiş ve kendimi o gün o saat de spor salonunun önünde bulmuştum. Ve yine Sıdıka’yla beraber adımız basketçiye çıkmıştı. Hızla oyunu öğreniyor, disiplini elden bırakmıyor, şevkle çalışıyor, okulumuzu en iyi şekilde temsil edebilmenin gururunu yaşıyorduk.

Hayatımız değişmeye başlamıştı. Yeni yeni şehirler görüyor, kupalarla dönüyor, neredeyse namağlup sezonlar geçiriyorduk. Başarılarımız okulumuzda Mesut Bey tarafından İstiklal Marşı Törenleri öncesinde arkadaşlarımıza anlatılıyor ve bizleri de takdim ederek onurlandırıyordu.

Artık son sınıfa gelmiştik ama müsabakalar son hızla devam ediyordu. O yıl gittiğimiz şehirlerden biri de Konya idi. Basketbolda epey deneyim kazanmış, kondisyon, teknik ve taktik uygulamaları, takım uyumu ve oyunlarını uygulayabiliyor ve kazanma hırsıyla maçlara çıkıyorduk.

 

Ve yine kader ;

Konya spor salonunun tribünlerinde bir gözlemci. Hocamızın hocası. Türkiye basketbol camiasının yakından tanıdığı bir duayen, Turan Çelik hoca. Mesut Bey’e ‘’4 ve 5 numaralı oyuncuları benim okuluma yönlendir, İzmir’e gönder’’ diyor. 4 ve 5 numara ben ve Sıdıka.

Ve üniversite sınavı,
Özel yetenek sınavı,
Bu sefer de ver elini İzmir…

Ve sonraki yıllarda da yüzlerce Umut’lar yetiştirerek öğretmenliğe adanmış bir hayat Ümit Güler’inki… ÜMİT GÜLER(75)

 

 DİĞER ANILARI

 

YÜKSEKER'EN 

 

Arşiv 220 kez okundu

 
Takvim
ATATÜRK

 ÖNDERİMİZ ATATÜRK

 ATATÜRK KÖŞEMİZ
İSTİKLAL MARŞI

GENÇLİĞE HİTABE
ANITKABİR
DEVRİMLERİ
İLKELERİ
HAYATI
RESİMLERİ

GÖÇER REKLAM

 

YARDIMLAŞMA SANDIĞI

 
YARDIMLAŞMA
 
SANDIĞI
 
SİZLERİ 
FAİZ
KISKACINDAN
KURTARIR.
 
DERNEĞİMİZİN
 
BÜNYESİNDE  
KURULAN
 
YARDIMLAŞMA 
SANDIĞINA 
ÜYE OL
 
SEN FAİZSİZ
KREDİ AL, 
BAŞKALARINA DA 
ÖNCÜLÜK ET..! 
 
Hava Durumu
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.68927.7200
Euro9.03139.0675